16:18

Lisbona wspaniałe miasto

zwiedzanie Lizbony

Halo!

Dziś będzie post podróżniczy. Niedawno wróciliśmy z Lizbony i kto tam jeszcze nie był z całą pewnością powinien się wybrać. Lizbona to stolica i największe miasto Portugalii, położone w zachodniej części Półwyspu Iberyjskiego, nad rzeką Tag przy jego ujściu do Oceanu Atlantyckiego.  


Miasto jest przepiękne kolorowe i bardzo przyjazne turystą. Domy zdobione są malutkimi płytkami ceramicznymi.


Będąc w Lizbonie koniecznie trzeba przejechać się żółtym tramwajem nr, 28 z którego możemy zobaczyć całe miasto i wszystkie najważniejsze zabytki i miejsca. Stary tramwaj przejeżdża przez najciekawsze dzielnicy Lizbony – Alfamę, Baixe, Chiado lub, Bairro Alto, a przejazd nim dostarcza wielu emocji, gdy tramwaj pnie się po wąskich i krętych uliczkach Alfamy, gdzie bez problemu można dotknąć ścian budynków, jeśli wystawimy rękę za okno.


A jak już zgłodniejemy warto wybrać się do Mercado da Ribeira to ogromny targ rybny, hala gastronomiczna, ogromna restauracja, targ warzywny i owocowy. Hala gastronomiczna Mercado da Ribeira - Time Out jest to miejsce, które skupia ponad 30 różnych punktów związanych z gastronomią. Znajdziemy tutaj m.in. restauracje typowo portugalskie, kuchnie azjatycką, cukiernie, lodziarnie, restauracje z owocami morza i punkty ze świeżo wyciskanymi sokami. Adres znajdziesz Tutaj


Warto się wybrać nawet na kilka dni. 
2 komentarze:

 1. Piękne miasto. Poza wspomnianymi dzielnicami poleciłbym jeszcze Belem z pięknym klasztorem Hieronimitów, Torre de Belem oraz Pomnikiem Odkrywców.
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się z Tobą wszystkie te miejsca są przepiękne,i koniecznie trzeba je odwiedzić! :)
   Pozdrawiam :)

   Usuń

Dziękuje serdecznie za każdy zostawiony komentarz.

Copyright © 2016 small everyday Joys , Blogger