12:49

Drugie życie skrzynki po owocachrenowacja skrzynki

Jeszcze do niedawna można je było spotkać tylko na targowiskach a teraz są wszędzie w sklepach,kwiaciarniach i kawiarniach mowa tu o skrzynkach po owocach.  
Dziś chciałabym Wam pokazać jak ze zwykłej skrzynki po owocach zrobić coś fajnego. Mamy lato w pełni, więc takie skrzynki mogą być fajnym dodatkiem Waszych balkonów, tarasów czy funkcjonalnym meblem w domu. Tak skrzynka może być naprawdę wszystkim: stolikiem, siedziskiem, regałem na kwiaty i książki. Ja moją skrzynkę wykorzystuje do trzymania książek czasem robi jako tło do zdjęci zastosowani jest mnóstwo. 

Co potrzebujemy do zrobienia i odnowienia takiej skrzynki: drewniane skrzynki po owocach - w moim przypadku była mi potrzebna 1szt.
farba - kolor jest indywidualną kwestią ja wybrałam białą
papier ścierny - papier do ręcznego szlifowania o grubości 120
mały pędzelek i wałek do malowania  
kółeczka 4szt. - rozmiar dobieramy do wielkości skrzynkiOd czego zaczynamy. Skrzynki musimy trochę przeszlifować. Szlifowanie wykonałam ręcznie pozbywając się wszelkich drzazg, zadr, a dodatkowo oczyściłam drewno, które dzięki temu nabrało świeżości. Czas na malowanie, po wyschnięciu farby skrzynkę można przeciągnąć jeszcze bezbarwnym lakierem, dzięki czemu kurz i brud nie będzie tak łatwo przywierał.
A tak wygląda moja skrzynka :) i jaszcze kilka inspiracji z Internetu. 

Zanim zdecydujemy się na takie meble watro wymierzyć sobie naszą przestrzeni bo rozmiary skrzynek są rożne w zależności od producenta. Najbardziej klasyczne to 50 na 40 na 32cm. Czy te meble nie są śliczne???

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuje serdecznie za każdy zostawiony komentarz.

Copyright © 2016 small everyday Joys , Blogger