13:33

Pocztówkowy szał czyli POSTCROSSINGZacznę od tego, czym w ogóle jest Postcrossing: 
Postcrossing to sposób na poznanie nowych ludzi i kultur innych krajów dzięki wymianie pocztówek z całego świata.Moja przygoda z Postcrossing zaczęła się cztery miesiące temu dzięki mojemu koledze, który powiedział mi o tym już chyba ze dwa lata temu ;) Od zawsze lubiłam dostawać kartki z wakacji i zawsze każdego o nie prosiłam. W swojej kolekcji mam już dziesięć  przepięknych  postcrossingowych kartek. Zasady Postcrossing są bardzo proste i jasne, aby zacząć swoja przygodę z pocztówkowym szaleństwem należy wejść na stronę postcrossing.com   dokonać rejestracji oraz wprowadzić swoje dane do korespondencji. Kiedy już wypełnimy wszystkie potrzebne dane przyjedzie czas na wielkie losowanie! Na samym początku można wysłać jednocześnie 5 pocztówek, później limit się zwiększa. Po wylosowaniu danej osoby na kartce koniecznie trzeba umieścić numer identyfikacyjny pocztówki ( Postcard ID ) bez tego adresat nie będzie wstanie zarejestrować naszej kartki w systemie, a co za tym idzie nasz adres nie zostanie wylosowany. Dopiero po dodaniu ID (register a postcard) dowiadujemy się, kim jest nadawca i ile kilometrów i jak długo szła do nas widokówka. 

Co napisać na takiej pocztówce? Cokolwiek!!! Co przedstawia widok, albo kilka słów o sobie, swoim dniu :) piszcie o czym chcecie :) Idea Postcrossing wymaga by uczestnicy znali język angielski, także pocztówki powinny być wypisywane po angielsku chyba że odbiorca na swoim profilu prosił o pisanie w naszym ojczystym języku. 
W całej tej zabawie jest tylko jeden minus - ceny znaczków pocztowych. Jeden znaczek zagranicę to koszt 5zł a jeśli dodać do tego priorytet - 6zł 
Tak zabawa w Postcrossing jest dość droga, ale nikt nie każe wysyłać nam 5 kartek na raz. Nowy adres(send a postcard) losujemy w chwili, kiedy chcemy wysłać kartkę. Ja staram się wysłać 2-3 kartki w miesiącu. I uwielbiam to czekanie np. w tym tygodniu dostałam trzy kartki z Finlandii, USA, Hong Kongu :)

 
Moja ulubiona kartka z Singapuru :)Najlepsze w Postcrossing jest element zaskoczenia i oczekiwania, bo nigdy nie wiadomo skąd przyjdzie kartka. Jeżeli nie chcesz znajdować w skrzynce pocztowej samych reklam i rachunków, Postcrossing jest dla Ciebie :)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuje serdecznie za każdy zostawiony komentarz.

Copyright © 2016 small everyday Joys , Blogger