10:39

Muzeum Ściśle Tajne

ziedzanie i zabawa

W roku 1958 w spokojnej wsi Tryszczyn pod Bydgoszczą rozpoczęła się budowa ściśle tajnego podziemnego centrum dowodzenia. Ponad 4 metry pod ziemią ukryto 50 pomieszczeń o łącznej powierzchni 500 m2. To niezwykłe miejsce, pełne elektroniki i skomplikowanych urządzeń było przez lata utrzymywane w pełnej gotowości do przyjęcia sztabu kryzysowego bydgoskiego urzędu wojewódzkiego!
W poniedziałek wybraliśmy się do Muzeum Ściśle Tajnego w Tryszczynie. Każdy wchodzący do schronu musi ubrać czerwony kask i coś ciepłego na plecy bo w schronie panuje stała temperatura 13stopni. Największe wrażenie zrobiła na nas malutka sypialnia z trzema rzędami łóżek po 1,75m długości każde. Bardzo ciekawe było pomieszczenie z łącznicą telefoniczną i gabinet lekarski z oryginalnym wyposażeniem. A w całym tym muzeum najlepsze jest to że wszystkiego można dotknąć , większość urządzeń jeszcze działa i schron jest w pełni wyposażony nie tak jak to było w Krąpiewie gdzie przewodnik oprowadzał i mówił tu było takie pomieszczenie a tu takie i nic w nich nie było tylko puste ściany! Gorąco polecam bo warto wspierać fajne i ciekawe rzeczy a ten schron to kawał historii! Zwiedzanie oczywiście z przewodnikiem o pełnych godzinach! Muzeum Ściśle Tajne
Tryszczyn, ul. Boczna 5
przy trasie rowerowej 
Bydgoszcz-Koronowo
7dni w tygodniu od 10.00-18.00
od wiosny do jesieni 
bilet 12zł normalny/8zł ulgowy


2 komentarze:

  1. Świetna miejscówka na weekendowy wypad ze znajomymi. Wycieczka z cyklu: dziwne sytuacje, kontra mycie rąk przed jedzeniem. Dla uniknięcia tajemniczej CHOROBY. Nawet za wiele piwa nie trzeba przedtem wypić ;-) Dzięki za wskazówkę :-)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuje serdecznie za każdy zostawiony komentarz.

Copyright © 2016 small everyday Joys , Blogger