15:02

Czy warszawa da się lubić?

zwiedzanie warszawy
Witajcie! 

Dziś zapraszam Was na krótką fotorelację z naszego rocznicowego pobytu w Warszawie. 


W Warszawie byłam już chyba ze 20 razy, ale i tak za każdym razem odkrywam ją na nowo. Uwielbiam to miasto, jest przepiękne, tętniące życiem o każdej godzinie i porze roku. Zawsze gdy, oznajmiam,że wybieram się do stolicy słyszę, po co ty tam znowu jedziesz? Moja odpowiedź brzmi, Bo Lubię!   
Przed wojną Warszawa uznawana była za jedną z najpiękniejszych i najelegantszych europejskich stolic. Niestety wojna nie oszczędziła tego pięknego miasta, ale pieczołowicie odtworzono zniszczoną niemal w 90% zabudowę nadając jej charakter XVII - XVIII wieczny przez co Stare Miasto jest teraz takie wspaniałe. Dzięki doskonałej odbudowie zostało wpisane w 1980 roku na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.


Gdzie warto się wybrać i co zobaczyć? Oczywiście Stare Miasto spacer wąskimi uliczkami pozwala odpocząć od miejskiego gwaru. Nastrojowe zaułki, skwery i przytulne kawiarenki tworzą niepowtarzalną atmosferę. Zapewne, każdy, kto zwiedza najstarszą część Warszawy zachwyci się Rynkiem a wystarczy przejść nieco dalej na północ, by zobaczyć odrestaurowane mury obronne wraz z Barbakanem, przejść się po nich lub, jak kto woli wzdłuż nich. Stamtąd koniecznie trzeba się udać na ulicę Brzozową, na której to znajdują się  przepiękne żółto niebiesko rdzawe kamieniczki i magiczne w swym wyglądzie Kamienne Schodki, które istnieją od XV wieku . Początkowo schodki były drewniane. W XVIII wieku wymieniono je na kamienne i stąd wzięła się nazwa uliczki.Syrena to symbol Warszawy, od początku XX znajduje się w herbie miasta. Pomnik stoi w samym centrum Rynku Starego Miasta.


Pomnik Powstania Warszawskiego upamiętnia tysiące bohaterów powstania 1944 roku, którzy oddali życie za ojczyznę. 


Punktem obowiązkowym w Warszawie jest odwiedzenie w sezonie letnim Fontanny Multimedialnej. Otwarta 2011 roku, położona jest na skwerze 1 Dywizji Pancernej. Jest to druga co do wielkości fontanna multimedialna w Polsce. 
Koniecznie trzeba się wybrać!!!  

A to 5 rocznica także Warszawa
Czy Warszawa da się lubić ? Z pewnością Tak! Ja zawsze chętnie będę tu wracać.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuje serdecznie za każdy zostawiony komentarz.

Copyright © 2016 small everyday Joys , Blogger