15:47

Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu

 

 

W zeszłym roku w okresie przedświątecznym ciągle widywałam na Instagramie przepiękne zdjęcia z Jarmarku we Wrocławiu i postanowiłam, że za rok się wybierzemy. I tak, więc zeszły weekend spędziliśmy na Jarmarku Bożonarodzeniowym we Wrocławiu.

 

To już dziewiąty Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu. Oficjalne otwarcie nastąpiło 18 listopada. Jego wyjątkowa, świąteczna atmosfera przyciąga nie tylko mieszkańców miasta ale także turystów nie tylko z Polski, ale także z zagranicy.  


W drewnianych domkach można wybrać świąteczne podarunki i drobiazgi dla siebie, bliskich i domu. Trochę brakowało mi ozdób świątecznych w końcu to Jarmark Bożonarodzeniowy a nie Jarmark Dominikański.
Jedną z głównych atrakcji a właściwie przyjemności jest Grzaniec Wrocławski, znany także jako Gluhwein, największy hit Jarmarku. Wielu Wrocławian przybywa tłumnie na Rynek jedynie w celu skosztowania go ze specjalnie przygotowanego na daną edycję kubeczka. Kubeczki cieszą się dużym powodzeniem, m.im wśród kolekcjonerów. Co roku kolor jest inny, np.w ubiegłym roku były fioletowe. I ja mam swój kubeczek :) 
Jarmark to prawdziwy raj dla smakoszy, północna pierzeja Rynku kusi zapachami przysmaków w całej Europy i nie tylko. Przez ponad miesiąc bo do 22 grudnia można wybierać z pośród specjałów takich jak: wędzone ryby, oscypki, włoskie sery, owoce w czekoladzie, wędzone kiełbasy, pieczone kasztany i  czekoladowy kebab. Nie brakuje także tradycyjnej polskiej kuchni. Dla każdego coś smacznego!

Nie można zapomnieć o najmłodszych uczestnikach Jarmarku na nich czeka specjalnie przygotowany Bajkowy las w którym wysłuchać mogą bajek m.in "Czerwonego Kapturka", "Królewny Śnieżki"czy "Pinokio" i wiele innych atrakcji.

Jarmark Bożonarodzeniowy to także niezwykłe wydarzenia, parady pełne kolorów i muzyki. I tak np:

*Magiczny Korowód Wróżek i Magów  
*Powitanie Mikołaja
*Oficjalne rozświetlenie choinki
*Świąteczna Parada z Mikołajem
*Lodowa wystawa
*Zimowa Parada Królowej Śniegu
*Świąteczny Korowód Kolędników
*Koncert kolęd w wykonaniu orkiestry dętej      Weekend udał nam się wymielicie. 
Jeśli chcielibyście się wybrać to Jarmark trwa do 22 Grudnia dla zainteresowanych podsyłam oficjalną stronę Jarmarkową.


 

8 komentarzy:

 1. Mieszkam we Wrocławiu i wybrałam się na Rynek kilka dni temu, było trochę pusto i jeszcze atmosfera się nie rozkręciła, ale pewnie teraz jest już tłumnie. Czekałam na śnieg, wtedy jakoś przytulniej. Lubię tam wcinać churros z czekoladą. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zazdroszczę Ci tego Wrocławia jest taki piękny i tyle się tam dzieje :) My byliśmy w zeszły weekend i ludzi było mnóstwo!
   Pozdrawiam :)

   Usuń
 2. Pięknie, nastrojowo,świątecznie......... jednym słowem warto tam być:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Wypiłabym sobie takiego Grzańca Wrocławskiego :) Przepiękne zdjęcia - po prostu magia! Na jakim aparacie pracujecie?

  OdpowiedzUsuń
 4. Grzaniec bardzo dobry i taki rozgrzewający ;)
  Mamy lustrzankę Cannona.
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuje serdecznie za każdy zostawiony komentarz.

Copyright © 2016 small everyday Joys , Blogger