15:36

Wrocław na weekend

weekend we WrocławiuPrzed każdym wyjazdem planuję, co chcę zobaczyć, zaopatruje się w przewodnik i gotowe. Tym razem było prościej, bo to już druga wizyta w tym pięknym mieście. Pierwszy raz byliśmy rok temu latem a teraz wybraliśmy się przy okazji Jarmarku, o którym pisałam wcześniej.

 

Wrocław przyjął nas ciepło i słonecznie jak na tę porę roku (koniec listopada).
Nocleg hmm to już inna historia. Niestety tym razem trafił nam się ohydny hostel (The One hostel), na zdjęciach wyglądał wspaniale w samym centrum zaraz przy rynku, czego chcieć więcej. Po zameldowaniu się naszym oczom ukazał się brud, okropny smród z toalet i malaria dosłownie. Tym sposobem nauczyliśmy się, że najpierw warto przeczytać opinie, które niestety też były niepochlebne. Dobrze, że to była tylko jedna noc w sumie jak na razie najdroższa w naszym życiu, bo 180zł za pokój w takich warunkach to jednak sporo!


Tym razem nie mieliśmy planu zwiedzania po prostu spacerowaliśmy po Wrocławiu i cieszyliśmy się weekendem.

Co warto zobaczyć i zwiedzić we Wrocławiu:

Hala Stulecia
Znajduje się w Parku Szczytnickim na wschód od centrum. Wzniesiona w latach 1911-1913. W 2006 roku hala została uznana za obiekt światowego dziedzictwa UNESCO. W niewielkiej odległości od Hali znajduje się Ogród Japoński, słynne Wrocławskie ZOO i multimedialna, podświetlana fontanna

  
Ostrów Tumski
To najstarsza część Wrocławia (siedziba pierwszych Piastów). Leży na jednej z Odrzańskich wysp, znajdziemy tu przede wszystkim liczne zabytki sakralne: Kościół św. Marcina, Kościół św. Idziego czy Archikatedra św. Jana Chrzciciela. Najpiękniej jest tu po zmroku kiedy gazowe latarnie oświetlają wąskie, romantyczne uliczki. Główny Gmach Uniwersytetu Wrocławskiego
Koniecznie trzeba tu wejść, kompleks zbudowany został przez Jezuitów i wzbudza zachwyt nie tylko z zewnątrz bowiem w środku znajduje się Aula Leopoldina to reprezentacyjna barokowa aula. Leopoldina zachwyca w dużej mierze dzięki temu, że w trakcie kolejnych wojen i oblężeń miasta nie poniosła istotnych strat.      


 Rynek
To przede wszystkim przepiękne kamieniczki (Pod Gryfami, Pod Błękitnym Słońcem, Pod Złotym Dzbanem). Do rynku prowadzi 11 ulic (z każdego narożnika wchodzą po dwie z nich). Centralną część rynku zajmuje blok śródrynkowy, składający się  z Starego Ratusza, Nowego Ratusza.


Wrocławskie mosty
Wrocław ma najwięcej mostów w Polsce. Przed II wojną światową były 303 mosty i kładki różnej wielkości. Według obecnych rachunków jest ich ponad 100. Te najbardziej znane to Most Grunwaldzki, Most Piaskowy, Most Tumski, Most Zwierzyniecki.

  
Wrocławskie Krasnale
Turyści przyjeżdżając do Wrocławia mogą kupić mapy miasta z oznaczonymi miejscami, w których znajdują się te małe stworki. Wrocław pełen jest krasnali, kryją się one w uliczkach i zaułkach. Są po prostu wszędzie i jest ich już 286.


 
Koniecznie zobaczcie budynek Dworca Centralnego - wygląda jak z bajki, nie można także zapomnieć o Panoramie Racławickiej Kossaka i Styki - jest to jedno z tych muzeów, gdzie absolutnie nie żałuje się pieniędzy na zakupiony bilet a na koniec mówi się WOW.  Wrocław to także piękne uliczki najstarsza część miasta jest atrakcją samą w sobie (np.Ulica Psie Budy, Ulica Szewska, Ulica Oławska).
Jestem zakochana w tym mieście :)  


  

4 komentarze:

 1. Tam jeszce mnie nie było. Wrocław jest na mojej liście "Must see".

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Koniecznie się wybierz, przepiękne miasto i mnóstwo ciekawych miejsc do zwiedzenia :)
   Pozdrawiam

   Usuń
 2. Wrocławskie krasnale są świetne ;) Narobiłaś apetytu na wyprawę do Wrocławia, bo dawno już nie byłam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Polecam wybrać się jeszcze teraz puki trwa Jarmark Bożonarodzeniowy jest przepięknie :)

   Usuń

Dziękuje serdecznie za każdy zostawiony komentarz.

Copyright © 2016 small everyday Joys , Blogger